Anasayfa Reklam / İstatistikler

Reklam / İstatistikler

Toplam İstatistikler (Ekim 2010)
Aylık Sayfa Gösterimi : 100.000
Aylık Tekil Ziyaretçi : 32.000
Günlük Sayfa Gösterimi : 3.226
Günlük Tekil Ziyaretçi : 1.032
Motorsporlari.net (Türkçe Site) İstatistikler
Aylık Sayfa Gösterimi : 70.000
Aylık Tekil Ziyaretçi : 21.000
Günlük Sayfa Gösterimi : 2.258
Günlük Tekil Ziyaretçi : 677
Motorsporlari.net (İngilizce Site) İstatistikler
Aylık Sayfa Gösterimi : 30.000
Aylık Tekil Ziyaretçi : 11.000
Günlük Sayfa Gösterimi : 968
Günlük Tekil Ziyaretçi : 355
İstatistikler
Motorsporlari.net istatistikleri Google-Analytics'den alınmıştır.
Motorsporlari.net hemen hemen hiçbir web sitesinde bulunmayan çok özel bir içeriğe sahiptir. Bu özel içerik Google Arama Motoru'ndan çok ziyaretçi çekmektedir. Motorsporlari.net ziyaretçilerinin %85'i yeni ziyaretçidir.
Yeni ziyaretçiler reklam verenler için bulunmaz bir özelliktir çünkü bunun anlamı reklam bannerlarının sürekli olarak yeni kişilere gösterilmesi ve daha çok tıklama alması demektir. Bu nedenle Motorsporlari.net web sitesindeki reklam bannerların tıklama oranı (Click-Through Rate CTR) çok yüksektir. Temmuz 2007'de Google Adsense'de tıklama oranı (CTR) %1,55 olarak gerçekleşmiştir. Genel olarak %1'ün üstündeki tıklama oranları (CTR) çok başarılıdır. Çoğu web sitesi için %0,5'lik bir tıklama oranı (CTR) normal kabul edilir.
Motorsporlari.net içeriğinin tümü Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 dilde yayınlanmaktadır. Motorsporlari.net'in ingilizcesi eng.motorsporlari.net adı altında yayın yapmaktadır. Sol bölümde 2 sitenin ayrı ayrı ve toplam istatistiklerini inceleyebilirsiniz. Daha detaylı istatistikler için lütfen bize başvurunuz. İstediğiniz istatistikler size Motorsporlari.net'in üye olduğu web istatistik firması Google-Analytics'den derlenerek gönderilecektir.
Eğer pdf uzantılı dosyaları düzgün görüntüleyemiyorsanız, Adobe Reader'ın son versiyonunu kurmanız gerekmektedir.
Reklam
Motorsporlari.net'in 2 dilde yayın yaptığını ve ingilizcesinin eng.motorsporlari.net adresi altında yayınlandığını üst bölümde vurgulamıştık.
Motorsporlari.net'te istediğiniz bölüme ve alana istediğiniz boyutta reklam verebilirsiniz. Örneğin sadece İngilizce sitedeki Otomobil Teknik Verileri bölümünde en üst alana 468x60 boyutlarında reklam vermeniz mümkündür. Reklam fiyatları, reklam vermek istediğiniz bölümün istatistikleri, reklam boyutu ve reklam alanın görünürlülüğü çerçevesinde belirlenecektir.
Reklam vermek için tıklayınız